Jak Rosja Wystąpiła Na Igrzyskach Olimpijskich W Londynie

12 sierpnia odbyła się ceremonia zamknięcia Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie. Odbyły się wszystkie zawody, zdobyte medale, a teraz możemy porozmawiać o tym, jak radziła sobie na nich rosyjska drużyna.

Jak Rosja wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie

Według klasyfikacji medalowej Rosja zajmuje czwarte miejsce, ustępując jedynie drużynom z USA, Wielkiej Brytanii i Chin. Kraj wygląda bardzo dostojnie. Tym razem zdobyto więcej nagród niż na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Rosyjscy sportowcy zdobyli medale w 20 dyscyplinach sportowych, w tym 24 złote. Największe sukcesy odniosły takie dyscypliny jak: siatkówka, chodzenie, gimnastyka artystyczna, boks, wielobój zespołowy, pływanie synchroniczne, rzut młotem, zapasy w stylu dowolnym, bieg 3000 metrów z przeszkodami, judo, wioślarstwo i kajakarstwo, bieg 800 metrów, skoki na wysokość. Ponadto rosyjscy sportowcy zdobyli 26 srebrnych i 32 brązowe medale. Pod względem ogólnej liczby medali kraj zajął trzecie miejsce.

Minister sportu Rosji Witalij Mutko przyznaje, że reprezentacja kraju dobrze pokazała się w zawodach. Sportowcy stanęli przed zadaniem przebicia wyniku igrzysk olimpijskich w Pekinie i zrobili to. Co więcej, londyńskie igrzyska olimpijskie stały się największym sukcesem Rosjan w ostatnich latach.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie nie było skandali związanych z niesprawiedliwym sędziowaniem w stosunku do Rosji. Nie zauważono również krajowych sportowców w stosowaniu dopingu, z wyjątkiem kolarki Victorii Baranowej, która została zdyskwalifikowana jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich.

A Królewskie Towarzystwo Statystyczne wraz ze statystykami z Imperial College London stworzyło własną tabelę wyników na igrzyska olimpijskie, biorąc pod uwagę liczbę zdobytych medali, ludność kraju, wielkość drużyny narodowej, a także liczbę zdobytych medali. PKB na mieszkańca. Po przeanalizowaniu wszystkich czynników naukowcy stworzyli własną ocenę, stawiając w niej Rosję na pierwszym miejscu. Wyniki obliczeń statystycznych zostały opublikowane w brytyjskiej gazecie The Guardian.