Który Z Uczestników Finału Euro Stał Się Najpopularniejszym Na Runecie

Turniej finałowy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™ Polska-Ukraina odbył się 1 lipca 2012 roku w Kijowie. O najwyższą nagrodę walczyły reprezentacje Hiszpanii i Włoch. Yandex określił TOP-5 najpopularniejszych piłkarzy w finałowym meczu.

Który z uczestników finału Euro 2012 stał się najpopularniejszym na Runecie

Na piątym miejscu znalazł się włoski pomocnik Andrea Pirlo. Już w drugiej minucie meczu otrzymał podanie z pola karnego przeciwnika, ale strzelił niecelnie. Przejmujące momenty z udziałem piłkarza zdarzały się niejednokrotnie w obu połowach konfrontacji. Według firmy „Yandex” ludzie aktywnie reagowali na takie wydarzenia, zwracając się do wyszukiwarki w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Czwartą linię zaszczytnej listy zajął Iker Casillas - bramkarz hiszpańskiej drużyny. Doświadczony bramkarz zasługuje na szczególną uwagę za nienaganną grę podczas meczu. Najbardziej przejmujący był moment w 52. minucie, kiedy reprezentacja Włoch dostała szansę na zdobycie gola, ale piłkarz nie zdołał pokonać Casillasa jeden na jednego. W pierwszej połowie było wiele niebezpiecznych momentów, ale bramkarz zawsze pomagał.

Na trzecim miejscu jest bramkarz włoskiej drużyny narodowej Gianluigi Buffon. Już na samym początku drugiej połowy uratował drużynę przed pozornie nieuniknioną bramką. Pod koniec meczu włoska obrona całkowicie załamała się, a bramkarz desperacko starał się uratować drużynę przed miażdżącą porażką. Choć finał zakończył się wynikiem 4:0 na korzyść reprezentacji Hiszpanii, bramkarz zasłużył sobie na szacunek publiczności.

Drugie miejsce na podium zajął hiszpański napastnik Fernando Torres. Ten piłkarz trafił w bramkę przeciwnika w 84. minucie. W sumie podczas UEFA EURO 2012 strzelił trzy gole. Takim osiągnięciem może pochwalić się tylko sześciu zawodników, którzy brali udział w różnych etapach turnieju. Warto zauważyć, że Torres wszedł na boisko dopiero w 75. minucie meczu finałowego.

Pierwsze miejsce na liście TOP-5 należy do włoskiego napastnika Mario Balotelli. Profesjonalista jest również jednym z sześciu najlepszych piłkarzy, którzy strzelili trzy gole na UEFA EURO 2012™ Polska-Ukraina. Niestety w finale nie udało mu się zdobyć bramki, ale wielokrotnie stawał się uczestnikiem ostrych sytuacji pod bramką przeciwnika.