Jaka Jest Szerokość I Wysokość Bramki Do Piłki Nożnej?

Spisu treści:

Rozmiar bramki piłkarskiej jest zgodny z ogólnie przyjętym standardem. Pozwala to zawodnikom z pola i bramkarzom przygotować się do gry bez martwienia się o to, że kadra będzie powyżej lub poniżej jednego z meczów wyjazdowych.

Gol w pilce noznej

Instrukcje

Krok 1

Piłka nożna to król sportu. Setki milionów mieszkańców Ziemi zakochały się w tej grze zespołowej, która doprowadziła do powstania całego imperium, którego działalność kręci się wokół kuli w paski. Jednocześnie istnieje nie tylko zwykła piłka nożna na zielonym boisku, ale także minipiłka nożna i piłka nożna plażowa, które również przyciągają sporą liczbę kibiców i uczestników.

Krok 2

Najpopularniejszym rodzajem piłki nożnej jest standardowa piłka nożna, której domem jest Anglia. To stwierdzenie jest bardzo kontrowersyjne, ponieważ w przedchrześcijańskiej Rosji istniała gra podobna do piłki nożnej, a także wśród starożytnych Majów znane były walki na piłkę, gdzie zamiast bram stosowano poziome pierścienie, podobne do koszykarskich. Ale to w takiej formie, w jakiej jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że piłka nożna powstała w Wielkiej Brytanii w połowie XIX wieku.

Krok 3

Początkowo w angielską piłkę nożną grali studenci i klasa wyższa. Z czasem ludzie z klasy robotniczej uzależnili się od gry. Piłka nożna stała się powszechnie dostępna i zaczęła przesuwać granice społeczne i terytorialne.

Krok 4

Na początku XX wieku popularność piłki nożnej wzrosła tak bardzo, że postanowiono wprowadzić ten sport do programu Letnich Igrzysk Olimpijskich, a nieco później – organizować indywidualne mistrzostwa świata. Pierwsze mistrzostwa świata odbyły się w 1930 roku, potem pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Urugwaju. Następnie postanowiono zbierać co cztery lata najlepsze drużyny w jednym z krajów, aby rywalizować w umiejętności wygrywania, strzelając gole do bram innych ludzi.

Krok 5

Brama pierwotnie wykonana była z drewna. Czasami prowadziło to do zabawnych sytuacji. Na przykład w niektórych meczach po mocnym uderzeniu bramka po prostu pękła i opadła. Musiałem je ponownie założyć, marnując cenny czas. Jak wiadomo, w piłce nożnej rozgrywane są dwie połowy po 45 minut, a naprawa bramki może zająć 10-20 minut.

Krok 6

Aby uniknąć dziwnych sytuacji i nadać grze wyższy status, istniejąca w tym czasie międzynarodowa federacja piłkarska zaproponowała zamontowanie metalowej ramy bramki, na której naciągnięto siatkę. Siatka pozwala piłce nie wlecieć w trybuny, nawet po mocnym strzale na bramkę.

Krok 7

To całkiem naturalne, że federacje krajów zaczęły zastanawiać się, jaką wielkość powinna mieć brama. Wymagany był jakiś ujednolicony standard. W rezultacie podjęto decyzję, zgodnie z którą wysokość bramki piłkarskiej zaczęła odpowiadać 8 stopom, czyli 2,44 metra, a szerokość - 8 jardów (7,32 metra). Obecnie jest to wielkość bramy zainstalowanej na wszystkich stadionach na świecie.

Krok 8

W przypadku, gdy bramki nie spełniają standardów, wynik meczu może zostać anulowany, a sama walka może zostać powtórzona na neutralnym polu lub gospodarze odniosą porażkę techniczną. Kiedyś Lokomotiw Moskwa wygrał mecz Pucharu UEFA ze szwajcarskim Sion z wynikiem 5:1, ale bramka była już na 20 cm etapie.

Krok 9

Zimą uwagę widza przykuwa inny rodzaj piłki nożnej. Minipiłka nożna zyskała w naszym kraju dużą popularność w ciągu ostatnich dwudziestu lat. W ten rodzaj piłki gra nie 10 zawodniczek i 1 bramkarz, ale 5 zawodniczek i 1 bramkarz. Sama strona jest mniejsza. Oczywiście wymiary bram są również zmniejszone i odpowiadają pewnemu standardowi. Tak więc szerokość bramki do mini piłki nożnej wynosi 3 metry, a wysokość 2 metry. Jednocześnie wynik to po prostu hokej - 7:5, 4:3, ale czasem drużyny grają bezbramkowy remis.