Jak Maria Szarapowa Występuje Na Roland Garros

Przed rozpoczęciem rozgrywek French Open, zwykle nazywanego turniejem Rolanda Garrosa, Maria Szarapowa zajęła drugie miejsce w rankingu najlepszych zawodowych tenisistów na świecie. W tym roku rosyjska lekkoatletka wygrała już dwa turnieje niższej rangi i teraz zarówno kibice, jak i przeciwnicy wiele od niej oczekują. Co więcej, dwukrotnie, w tym w zeszłym roku, Maria dotarła do półfinału Rolanda Garrosa.

Jak Maria Szarapowa występuje na Roland Garros 2012

W tym roku, dzięki swojej wysokiej ocenie, Maria Szarapowa zajęła drugie miejsce na liście „rozstawionych” tenisistek, więc rozpoczęła turniej bez wstępnych gier kwalifikacyjnych. W pierwszej rundzie Rosjanka, choć mieszka w Miami, spotkała się z Rumunką Alexandrą Cadantu. Przewaga drugiej rakiety świata była przytłaczająca – Szarapowa nie przegrała ani jednego seta, spędzając tylko 23 minuty na pierwszej i 25 minut na drugiej.

Maria zagrała w drugiej rundzie French Open z Ayumi Morita z Japonii. I to spotkanie z nieco silniejszą tenisistką Szarapową wygrało znakomicie – oba sety zakończyły się wynikiem 6:1. To zwycięstwo zajęło tylko 10 minut więcej niż poprzednie.

W trzeciej rundzie Rosjanka spotkała się z chińskim tenisistą Shuai Pengiem, którego już raz w karierze przegrała. To pierwszy z rozstawionych uczestników Rolanda Garrosa, z którym nasz sportowiec znalazł się w siatce turniejowej. Według Szarapowej dość dobrze zna mocne strony Chinki, szczególnie podkreślając siłę ciosów. Dlatego Maria postawiła na agresywny styl gry w wysokim tempie. Plan został zrealizowany perfekcyjnie – Peng Shuai był w stanie podjąć tylko trzy gry w dwóch zestawach – 6:2 i 6:1.

W kolejnej rundzie turnieju Szarapowa zmierzy się z czeską tenisistką Klarą Zakopalową. Ten dwudziestolatek zajmuje obecnie 42. miejsce w światowych rankingach i nigdy wcześniej nie wyszedł poza drugą rundę French Open. Jednak w tym roku jej wyraziste nazwisko zapamiętają dwie Rosjanki - w drugiej rundzie wyeliminowała z turnieju Marię Kirilenko, aw trzeciej Anastasię Pawluczenkową. Szarapowa niedawno – w maju – pokonała czeską tenisistkę na turnieju w Madrycie. Maria zauważa, że jej przeciwnik jest teraz w doskonałej formie i wyciąga bardzo trudne piłki. Rosjanka planuje grać agresywnie, a także spotkanie trzeciej rundy.